Nicky...3a

15. září 2009 v 20:37 | Rita |  Nicky Evansová
Hejky, ale je to dost trapný!!xD Mno písněte samy váš názor!
Nicky Evansová

3. kapitola, Výcvik

"Mami, mami, proč se stěhujete až do Anglie?!"rozčilovala jsem se doma do telefonu. "Nicky, konečně jsme se dali s tátou zase dohromady, přej nám to."vysvětlovala mi máma. "A proč se nepřestěhuje on sem?!"zeptala jsem se. "Má tam práci, já tady pracuji jen na půl úvazku."odpověděla klidně. "Takže tě nepřesvědčím??"vzdala jsem to. "Hmm."zamručela souhlasně. Dál už jsem nemluvila a ukončila hovor. "Na na ná na, na na ná na nááá…"zazvonil mi mobil. Co ještě chce? "No?!"řekla jsem. "Přijďte do práce, máme případ."uslyšela jsem Bliksův hlas. "Jasně, už letím."řekla jsem.
"Čauwes, Nicky!"přivítal mě David v kanclu. "Čus."opětovala jsem mu pozdrav. Radka jsem nepozdravila a Kamila tady nebyla. "Nemáš mít dneska volno?"zeptal se David. "Časy se mění, co bylo tenkrát, to už není!"zarecitovala jsem. David se komicky uchechtl. Radek mě probodával nevraživým pohledem. Tak ať si trhne. Já jsem mu nic neudělala. Zachvíli začne chodit nervózně po místnosti a pak vypadne. Tohle dělá už celých deset dní. Hned po té akci v Helsu s tím začal. "Renský, Nicky, porada."křikl na nás Bliks. Na Radka jsem nečekala a šla. "Bicky, pojď a netrhej ten leták, no tak, Bicky."zavolala jsem na ni. Omlouvat se Radkovi, že mu Bicky roztrhala Kaufland, nemíním.


Bylo ticho. Ostatně jak jinak, v Bliksově kanceláři. "Už jsem tady."vešel do dveří Radek. "To je dost."sejmul ho Bliks jedovatou poznámkou. Od té doby, co mi řekl, že jsem vypočítavá mrcha, tedy těch deset dní, se s ním baví jen David. Bliks není výjimka. "Zřejmě si myslíte, že Vás čeká další případ, jste na omylu."začal Bliks. "A co teda?"zeptala jsem se. "Připravil jsem pro vás výcvik, bude se skládat zejména z kolektivní práce. Doufám, že výsledky budou dobré. Začíná se zítra v devět, přijďte včas, hlavně někteří."řekl. "Můžeme jít?"zeptala se Sára. "Ano, ale Nicky, ty zůstaň."řekl. "Nicky, nevím jak jinak to říct, ale tento výcvik jsem zorganizoval kvůli vám a Renskému. Nevím, jestli budete schopni spolu pracovat."řekl mi. "Já to zvládnu."řekla jsem mu na to. Jen jsem jaksi zapomněla dodat, nic jiného mi taky nezbývá. "Dobře, ale jestli ne, je vám jasné, že někdo z vás končí. A pravděpodobně to budete vy." "Hmm."zabručela jsem. "To není moje rozhodnutí. To je z rozhodnutí policejního prezidenta. Pro mě by bylo nejlepší, abyste zůstali oba."řekl. "Na na ná na, na na ná na nááá."rozezněl se můj mobil. "Tohle musím vzít."podívala jsem se na displej, kdo volá. Vyletěla jsem z kanceláře, "Mami?" "Přemýšlela jsem o tom, jestli nechceš, abych se stěhovala, nebudu."pověděla mi. "Přemýšlela jsem o tom, nechci ti kazit štěstí. Máš na to právo, jeď do té Anglie!"řekla jsem jí. "Ne, vím, že to nechceš, zůstávám."odporovala. "Kdybych to nechtěla, tak ti to teď neříkám, jeď"řekla jsem jí. "Děkuju."řekla na to. Potom hovor ukončila. "Vaši rodiče se stěhují do Anglie?"zeptal se mě šéf, který se zničeho nic. Tak to už přestává všechno! Nejen, že se mamka stěhuje a já s tím nesouhlasím, že jo jsem řekla kvůli ní, vím, že to chce. Ale ještě ke všemu mě Bliks poslouchá. "Ano."odpověděla jsem rádoby klidně. Bliks však na odpověď nečekal hned, jak jsem odpověděla, odešel.
"Bicky, pojď, půjdeme za Sárou!"křikla jsem na psa, kterému se zřejmě nechtělo opouštět teplý pelíšek, co je v kanceláři. Nakonec však šla. Radek se po mně naštvaně podíval. Hned, jak jsem se vrátila od Blikse, to dělá. On ale může být klidnej, ho nevyrazí. Nenávidím ho a nevím, jak zvládnu ten výcvik. Jestli mě Bliks vyhodí z týmu, požádám o přeložení. Do teď jsem to neudělala ze dvou důvodů. Za prvé kvůli mámě a za druhé kvůli týmu. Máma se stěhuje, takže o důvod míň. A teď tohle.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Myja Myja | E-mail | Web | 24. října 2009 v 11:43 | Reagovat

Máš mocc pěkný blog a ten Design je vážně SUPER
Já mám teťkom nový blog a chtěla jsem tě požádat jestli náhodou nechceš být mým spřáteleným blogem ??? Podívej se sem - http://myjka.blog.cz/0910/moje-ikonka - Jo ten blog ještě není hotovej protože mi tam nejdou dávat obrazky jako to bě takže si toho nevšímej předem díky     MYJA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama